Krótkie sprawozdanie

Pamiętnego dla nas wszystkich wieczoru 1 grudnia 2008 roku, na krakowskiej scenie 'Tęcza' odbył się niezapomniany koncert Ocalic Marzenia, współorganizowany przez nasza ekipe oraz fundacje Anny Dymnej ' Mimo wszystko'. W rzeczywistosci jednak powinnam wymienic tu o wiele więcej instytucji, społeczności i pojedyńczych osób, bez których wkładu całe przedsięwzięcie nie miłoby prawa powieść się i to na tak duzą skale. Podziękowania jakich chcielibyśmy tu udzielić nie miałyby końca, toteż zaczne od drugiej strony, krótko przedstawiając przebieg wydarzeń tamtego, zimowego a jakże ciepłego wieczoru...

O godzinie 17:30 zajęliśmy miejsca na swoich stanowiskach, przepełnieni tym uczuciem obaw i ekscytacji, gdy ma mieć miejsce coś ważnego a my nie wiemy, czego dokładnie się spodziewać. Nasza część została juz, bowiem wykonana. przygotowania zakończone, wszystko dopięte na ostatni guzik. teraz wszystko zależało od publiczności, czy przybędą?

Jak okazało się parę minut później, obawy były bezpodstawne. Zaczęły pojawiać się pierwsze znajome twarze, zaraz za nimi nieznane twarze i coraz więcej twarzy, wkrótce do wejścia ustawiła sie długa kolejka a zaraz przed rozpoczęciem spektaklu nie było juz miejsc, aby posadzić najbardziej punktualnych gości, toteż strefa widowni została poszerzona aż do drzwi wejściowych. O godzinie 18 zgodnie z planem zabłysły światła, a na scenie pojawił się nasz konferansjer- Kuba, redaktor radia ESKA, założyciel sceny Tęcza, bez którego ciężko byłoby wyobrazić sobie cale widowisko. Nadszedł czas na część artystyczna, w przygotowaniu której wzięło udział wielu krakowskich muzyków i tancerzy. Jako pierwszy na scenie pojawił się niesamowicie skoczny i energetyczny zespól Alergen, który grając zarówno swoje własne jak i znane i lubiane przeboje szybko rozruszał publiczność i z łatwością zdobył sobie sympatie zwłaszcza jej damskiej części :) Po tak pełnym energii rozpoczęciu, przyszła pora na chwile wytchnienia i refleksji. Młoda piękna i zdolna wokalistka rodem prosto z Krakowa, Paula Rodak, przy akompaniamencie fortepianu, zaśpiewała dla nas dwa słynne utwory ' Jeszcze sie tam żagiel bieli' oraz 'Black velvet'. Druga część widowiska rozpoczął zespól tańca współczesnego Emotions, utworzony przez tancerki Krakowskiej Szkoły Baletowej, a zaraz potem by znów odmienić nieco klimat panujący na naszej scenie, pojawiła się znana wszystkim z Rynku Głównego Stylowa Spółka Społem, czyli inaczej mówiąc Misjonarze Rytmu - break dance w czystej postaci ;) Nie potrzeba było wiele czasu by cala publiczność z podziwem klaskała w rytm muzyki dopingując kręcących się na głowach, rekach i wyczaniających nieziemskie popisy tancerzy. Występ został nagrodzony wielkim aplauzem, kończącym druga część koncertu.

Po krótkiej przerwie, w celu przybliżenia naszej publiczności osoby Marcina, dla którego cale przedsięwzięcie zostało zorganizowane, zaprezentowany został krotki film, który możecie znaleźć na stronie w dziale Multimedia. Zapadła cisza. W końcu wszyscy byli pewni, w jakiej sprawie i dlaczego znaleźli się dziś razem w jednej sali...

Rozpoczęta wkrótce potem aukcja przebiegła z powodzeniem, jakiego nikt z nas się nie spodziewał. Sprzedaliśmy wszystkie przedmioty wystawione tego wieczoru, zbierając tym samym łączna kwotę ponad 8 tysięcy złotych, co przeszło nasze najśmielsze oczekiwania...

Na zakończenie wieczoru, na scenie pojawił się Metropolitan Jazz Band, umilając nasz czas przepiękną jazzowa muzyką przez kolejną godzinę, po czym nadszedł czas na podsumowanie. Przypuszczam, ze poza ciepłymi słowami padającymi ze sceny od organizatorów, każdy tego wieczoru poczuł sam jak ważna była jego obecność w tym miejscu. Zarówno dla niego samego jak i dla całej reszty. Ocalić Marzenia to nie tylko tytuł Koncertu, ale przede wszystkim przesłanie które z sobą niósł... przesłanie które spełniło sie właśnie tego zimowego wieczora. I wbrew pozorom to nie marzenia były tu głównym tematem, ale Przyjaźń, która może je ocalić. Przyjaźń i bezinteresowna pomoc, do jakiej zdolny jest każdy z nas.

Tu chciałabym w imieniu Marcina, jego Rodziców, Przyjaciół i całej ekipy Ocalić Marzenia, podziękować Wam, kochani, dzięki którym nasza praca miała sens, wy którzy współtworzyliście to tak ważne dla nas wydarzenie i dzięki którym możemy wciąż wierzyć w marzenia... 1 grudnia zostanie w naszej pamięci wieczorem magii, tej najbardziej ludzkiej, której i sobie i Państwu życzę jak najwięcej na naszych drogach życia.

Informacje o koncercie

Koncert nosi nazwę: Ocalić Marzenia Jest to koncert charytatywny dla Marcina Więcka. Odbędzie się 1 grudnia 2007 o godzinie 18:00 w budynku sceny (dawnego kina) "Tęcza" przy ul. Praskiej 52 w Krakowie.

Wystąpią na naszym koncercie:

- Old Metropolitan Band

Niekonwencjonalny zespół jazzowy powstały w 1968 roku. Do dzisiaj fascynuje pełną temperamentu muzyką, również poza granicami kraju. Szybko awansował do grona najbardziej ulubionych dixielandowskich formacji. Na początku lat 70 zespół wygrywał większość konkursów jazzowych. Po latach istnienia, krakowska grupa nic nie straciła ze swojej przysłowiowej witalności i tryskającego energią drive'u.

Strona internetowa: www.oldmetropolitanband.com

- Alergen

Zespół Alergen (Kraków) - dynamiczny, skoczny, energetyczny zespół, zyskujący coraz więcej fanów i słuchaczy. Na koncie zespołu jest już kilka dość poważnych osiągnięć, kilka głównych nagród na festiwalach m.in. Band Watch (polsko-niemiecki), Festiwal Radia Krakow, oraz PKS(przegląd kapel studenckich) - wygraną bylo nagranie 2 utworów w studiu, ktore trafiły na skladanke"Z Serca Galicji" wydaną w lutym tego roku, promującą wykonawców z Malopolski. Zespół jest półfinalistą tegorocznego festiwalu "Opole Debiuty 2007". O twórczości i muzyce zespołu ALERGEN został nakręcony szereg programów w Telewizji Polskiej, m.in. Program Kuznia Talentow (TVP3 Wa-wa). Na zaproszenie portalu Interia.pl został zarejestrowany koncert na zywo z jednego z Krakowskich klubow. Przy wsparciu medialnym portalu Interia został nagrany teledysk do przebojowego singla, który niebawem będzie miał swoją premierę. Wśród dużych imprez ostatniego sezonu trzeba wymienić koncert z okazji Dni Otwartych TVP, gdzie zespół miał możliwość pokazać swoje najmocniejsze strony na scenie TVP3, oraz na scenie glownej. Aktualnie zespół zajmuje się przygotowywaniem debiutanckiej płyty.

Na stronie internetowej zespołu www.alergen.art.pl oraz na stronie www.myspace.com/alergen znajdą Państwo utwory do pobrania oraz wszelkie informacje o dotychczasowej dzialalnosci, o koncertach itd. Na forum zespolu/forum ogolne - post fotki lub inne opisane/znajdują się zdjęcia z koncertów.

- Stylowa Spółka Społem

Idea Stylowej Spółki Społem zawiązała się w 1999r. Jednak prawdziwa jej działalność rozpoczęła się w sierpniu 2001. Grupa ta jest luźnym tworem, który zrzesza ludzi związanych zwszelkimi przejawami hip-hopu. Ponieważ każdy z nas w taki czy inny sposób aktywnie uczestniczy w tworzeniu tej kultury, postanowiliśmy sporządzić stronę, na której możesz zobaczyć efekty nas zej długoletniej pracy oraz nasz punkt widzenia. Jeżeli interesuje Cię ostry B.BOYING, dobra muzyka fajne imprezki to trafiłeś w dziesiątkę.

Zapraszamy na stronę www.stylowa.com/

- Paulina Rodak

Paula Rodak - Ma 18 lat i jest w klasie maturalnej. Kocha scenę, a śpiew to jej pasja. Śpiewa od zawsze. Od roku jest studentką krakowskiej Szkoły Wokalno-Aktorskiej. Sprawdziła się jako wokalistka kilku zespołów, a teraz szuka swojej własnej drogi muzycznej. Realizuje się w różnych gatunkach muzycznych: głownie szeroko pojęta muzyka rozrywkowa.

- KTT "ASTRA" ze Szczecina

Paula Kołodziej i Daniel Domagalski - tancerze KTT "Astra" ze Szczecina - Trenują w SZKOLE TANCA "ASTRA" W SZCZECINIE. Jest to największa i jedna z najlepszych szkół tańca w Polsce, posiadająca czołowe pary taneczne w Polsce we wszystkich kategoriach, m.in. wielokrotnych Mistrzów Polski, zarówno w tańcach standardowych, latyno-amerykańskich, jak i w kombinacji 10 tańców. Ich największym wspólnym osiągnięciem jest zdobycie w ciągu roku najwyższej klasy tanecznej w Polsce-klasy tanecznej A w stylu latyno-amerykańskim i standardowym. Jest to klasa MISTRZOWSKA. Mają na swoim koncie liczne występy na turniejach ogólnopolskich na terenie całej Polski, zdobywanie na nich wielokrotnie pierwszych miejsc oraz miejsc na podium. Ponadto biorą udział w Mistrzostwach Polski oraz występach na turniejach z cyklu Grand Prix Polski. Ich planem na najbliższy rok jest zdobycie najwyższej możliwej klasy tanecznej na świecie - klasy MIĘDZYNARODOWEJ "S". Biorą udział w licznych szkoleniach z czołowymi parami światowymi. Oboje tańczą już ponad 10 lat, jednak razem od marca 2006 roku, a więc 1.5 roku.

Charytatywnie:

Koncert będzie połączony z aukcją charytatywną, z której całkowity dochód zostanie przekazany na subkonto Marcina.

Licytujemy:
- piłkę z podpisami piłkarzy Wisły Kraków,
- koszulkę z podpisami piłkarzy Wisły Kraków,
- grafiki,
- płyta zespołu Jazz Band Ball Orchestra z podpisami członków,
- oraz inne przedmioty naszych sponsorów,


Wstęp 15 zł przy wejściu

Materiały powiązane

Sponsorzy i patronaty:

Copyright © OcalicMarzenia.pl
Projekt i wykonanie: rzmota.com