• Uraz Marcina

Marcin na wózku

Marcin ma złamany kręgosłup na odcinku C6-C7 z uszkodzeniem rdzenia kręgowego i porażeniem czterech kończyn. Jest sparaliżowany od połowy klatki piersiowej. Nie może chodzić oraz wykonywać podstawowych czynności z powodu niesprawnych dłoni.

• Jak to możliwe?!

Feralny skok do wody, który Marcin przypłacił‚ zdrowiem, dla wszystkich z jego otoczenia był zaskakujący.
Chłopiec od 4 roku życia rozwijał‚ swoje umiejętności pływackie, wygrywał wiele konkursów. Cierpiący na nadciśnienie spowodowane wrodzoną wadą serca, zawsze starał się pokonać ograniczenia, jakie stawiało mu jego własne ciało. Był reprezentantem kolejnych placówek oświatowych na zawodach sportowych. Aktywnie pływał i jeździł na nartach. Teczka dokumentów zebrana przez jego mamę pełna jest dyplomów potwierdzających jego aktywność, jako sportowca.
Mały Marcin

• Zainteresowania Marcina

Przez 6 lat był członkiem krakowskiej sekcji YMCA, z którą… zdobył wiele nagród podczas turniejów. Marcin nie był obojętny na los innych, starał się pomagać. W czasie wakacji w 2006 roku pracował charytatywnie jako ratownik na kąpielisku w Kryspinowie. W lipcu 2006 roku podjął pracę z dziećmi na obozie w Gniewinie, organizowanym przez maltańską służbę medyczną. W 2007 roku uczestniczył w kursie na ratownika wodnego WOPR, który sfinansował z własnych oszczędności. W maju zdobył patent na sternika motorowodnego.

Marcin nie wywodzi się z bogatej rodziny. Sytuacja materialna Państwa Więcków nie pozwala więc na poddanie syna kosztownej rehabilitacji. My sami jesteśmy jeszcze osobami niepracującymi i nie mamy możliwości zapewnić mu nawet najmniejszego wsparcia finansowego. Stąd ta strona jako nasza próba pomocy.

• Ty też możesz pomóc!

Do tej pory to Marcin pomagał innym - na ile pozwalały mu młody wiek, możliwości i umiejętności. Teraz sam potrzebuje pomocy. Jest szansa, by paraliż cofnął się częściowo, lecz wymaga to długiej i kosztownej rehabilitacji. Marcin i jego znajomi Naszym marzeniem jest ujrzeć go poruszającego się o własnych siłach ze swym dawnym uśmiechem i optymizmem. Jesteśmy gotowi dołożyć wszelkich starań, aby mu pomóc.

Jeśli chcieliby Państwo uzyskać dodatkowe informacje na temat Marcina, możliwości pomocy dla niego, jeśli istnieją inne pytania, na które moglibyśmy odpowiedzieć, prosimy o kontakt.

Dziękujemy za każdą, nawet najmniejszą pomoc.

Materiały powiązane

Sponsorzy i patronaty:

Copyright © OcalicMarzenia.pl
Projekt i wykonanie: rzmota.com